Naše projekty

Příběh naší skupinky se začal psát v roce 2011. Tehdy jsme ještě nevěděli, že nezůstane jen u jedné akce. Takže co vše se nám za posledních 5 let podařilo?

Puzzle rekord 2011

V srpnu 2011 jsme zorganizovali pokus o překonání světového rekordu  ve skládání největšího sériově vyráběného puzzle na světě. Světový rekord se nám podařilo pokořit, díky 50 nadšencům jsme tak puzzle s 32 256 dílky složili v čase 64 hod 49 min a 30 sekund! Video z akce můžete vidět tady.
 
Účelem bylo otevřít diskuzi a přitáhnout mediální pozornost k miroslavskému zámku. V té době nebylo zřejmé, jaký osud zámek čeká, ale pokud by se dál nechal chátrat, nemuselo by to skončit pro zámek nejlíp. 
 
 
 

Puzzle rekord 2012

V roce 2012 jsme pokračovali. A stížili si podmínky, ať ten rekord stojí za to :) Poprvé jsme si vyzkoušeli skládat puzzle, které jsme si nechali vyrobit na zakázku. Puzzle mělo více než 52 000 dílků, skládalo jej 32 lidí. Puzzle jsme poskládali za 62 hodin a 47 minut a nový český rekord opět putoval do Miroslavi.
Puzzle jsme pojali jako kroniku našeho města. Obsahuje tak fotky nejhezčích míst Miroslavi, stejně tak jako obchůdků i s majiteli z našeho náměstí. Fotku mohli mít na puzzle také občané. Část políček jsme nabídli také firmám. To abychom získali finance pro náš další projekt. Čistý výtěžek akce byl 115 000 Kč.
 
 

Amfík - prostor pro kulturní akce

V Miroslavi chyběl venkovní prostor pro akce komornějšího rázu. Sice je u nás letní kino, ale dětské divadlo nebo folkový koncert zkrátka v prostoru pro několik tisíc lidí nevypadá dobře. 
 
Tady se začala rýsovat naše spolupráce s místním Střediskem volného času. Oni o takový prostor moc stáli, my jsme měli z puzzle rekordu prostředky na to takové pódium pořídit. 
 
Takže jsme celou částku 115 000 Kč věnovali na vybudování nového amfíku.
 
 

Puzzle PLAYáda 2013/2014

A přišla chvíle, kdy jsme se pochlubili výstavou toho nej ze světa puzzlí! Místní paní doktorka nám zdarma dala k dispozici velký prostor, kde jsme mohli naši výstavu instalovat. Původně jsme plánovali výstavu otevřít na 3 měsíce, ale díky zájmu návštěvníků se výstava protáhla na 2 roky :) K vidění byly puzzle největší, historické, plechové, keramické, mikropuzzle a další zajímavosti ze světa puzzlí. Nejstarší puzzle naší výstavy pochází už z počátku 19.stol.! 
 
Věděli jste, že puzzle vzniklo už v 17.stol. jako učební pomůcka, kdy jeden učitel z Angie rozřezal mapu Evropy na jednotlivé dílky a žáci pak měli mapu skládat. Na naší výstavě nemohla tato mapa chybět a všichni si ji s nadšením vyzkoušeli :)
 
 

Návrat Slovanské epopeje na Moravu

Když už jsme u nás v Miroslavi začali tradici s puzzle rekordy, proč neudělat další? :) V roce 2015 byla dokončena rekonstrukce jihovýchodního křídla zámku. Proto i náš nový puzzle rekord - tentokrát jako obrazy Slovanské epopeje - byl vytvořen proto, aby nově zrekonstruovanému zámku pomohl. Všech 20 obrazů epopeje má163 000 dílků, skládalo se asi 3 měsíce vždy o víkendech a na skládání se podílelo 266 dobrovolníků. Doufali jsme, že právě tahle - svým způsobem docela kontroverzní expozice - přitáhne potřebnou mediální pozornost a zpráva o otevření našeho zámku se dostane k co nejvíce lidem. A to se povedlo. Turisti začali jezdit :)
 
 

Vědecká učebna pro děti Laboratoř č. 4

Vypadá to jako odklon od našeho směru, ale nenechte se zmást. Je to jen první krok k ještě většímu projektu, který plánujeme na letošní rok :) A tak přišel nápad, udělat u nás vědeckou učebnu, kde si děti můžou osahat nejmodernější technické hračky zábavnou formou. Navázali jsme tedy opět spolupráci s miroslavským Střediskem volného času. Od soukromé firmy jsme získali grant ve výši 9 500 USD, tj něco kolem 230 000 Kč a učebnu vybudovali. Děti si tak můžou vyzkoušet 3D tisk i programování robotů a spoustu dalších zajímavých věcí. V současnosti nabízí Laboratoř 8 kroužků na pravidelné bázi.